Vinařství Počet produktů: 57

Podkategorie

 • Folonari

  Spolehlivá jakost a záruka pravosti

   

  Vína pod značkou Folonari jsou známa a uznávána v Itálii i po celém světě. Dobrá pověst této společnosti, založené v roce 1825 panem Francesco Folonari, je v dnešní době vázána na výrobu vín pocházejících především z oblasti kraje Veneto, v severovýchodní Itálii. Výroba typických veronských vín, jako jsou bílé Soave a červené Valpolicella, či odrůdová vína, jako bíly Pinot Grigio, Chardonnay a červené Merlot, je realizována v jednom z největších a technologicky nejvybavenějším enologických komplexů v Itálii, sídlícím v městečku Pastrengo /zhruba 20 km od Verony/, na východním pobřeží jezera Garda /Lago di Garda/.

 • Bolla

  Vinařství založil v roce 1883 Abele Bolla, proslulý hostinský a svoji první zlatou medaili za víno získalo v roce 1907 na veletrhu v Bologni. Dnes je v oblasti Soave jméno Bolla jedním z nejzvučnějších a jejich produkce patří k té nejrespektovanější co se týká kvality vín z Benátska. Toto tradiční vinařství je aktivní v zónách Valpolicella, Bardolino a Soave. Když do rodinného podniku vstoupili tři synové, Albano, Alberto a Giuglio, bylo nutné zřídit novou výrobní halu, přičemž proběhla rozsáhlá modernizace originálního sklepa. Kromě nerezových tanků má firma ke školení vína k dispozici 1700 sudů a 35 velkokapacitních tonneaux.

 • Lamberti

  Vinařské závody Lamberti, jedno z nejmodernějších a největších enologických komplexů v Itálii se sídlem v městečku Pastrengo /asi 20 km od Verony/, na východním pobřeží jezera Garda /Lago di Garda/, jsou relativně mladou, ale velmi rychle se rozvinující společností ve veronské vinařské oblasti. Lamberti produkuje všechna klasická vína veronské tradice jako jsou bílá vína Soave, Bianco di Custoza, Lugana, červená Bardolino, Valpolicella, Amarone a růžové Bardolino Chiaretto. Tato společnost byla založena v roce 1964 a sčítá 170 hektarů vinic / 110 ha v oblasti výroby Bardolino classico a 60 ha v oblasti výroby Valpolicella classico/, Výrobky značky Lamberti jsou dnes prodávány v celém světě

 • Santi

  Vinařství Santi je předním výrobcem v oblasti Valpolicella od roku 1843, rok, kdy byla založena v Illasi, v kopcích údolí, které se kdysi jmenovalo Longazeria. Carlo Santi byl první a následovali jeho nástupci Attilio, Gino a Guido, kteří se vydali na cestu, která sledovala dokonalost. V současnosti Cristian Ridolfi, Santiho vinař, tuto cestu přijímá a pokračuje a transformuje vinařství do referenčního bodu pro oblast Valpolicella v několika zemích.

 • Villa Belvedere

  Značka je inspirována krásnou vilou, kterou vlastní Gruppo Italiano Vini a se nachází v Bardolino, v oblasti Verona. V osmnáctém století bylo jezero Garda jedním z oblíbená místa pro dovolenou benátské aristokracie. Název Villa Belvedere pochází z jedinečného úžasného výhledu (Belvedere znamená krásný výhled) na jezero obdivovat odtud od Sirmione k Prealpi. Obklopen vinicemi a olivovníky Villa Belvedere stal se důležitý pro ekonomiku území zejména díky vinařství. Výrobky VIlla Belvedere představují podstatu starověku tradice a Veneto terroir, inspirující minulostí vytvořit moderní vinařský styl.

na stránku
Zobrazeno 1 – 20 z 57 položek
Zobrazeno 1 – 20 z 57 položek