Minulý týden jsme navštívili Ekocentrum Zvířecí pohoda, z.s., které se nachází ve Středočeském kraji v obci Bzová. Ekocentrum je místem, kde nalezla a stále nacházejí domov, stará, opuštěná, nechtěná a hendikepovaná zvířata.

Navázali jsme tedy kontakt s paní majitelkou Veronikou a v rámci naší návštěvy jsme se ihned domluvili na dlouhodobé spolupráci. O pár dní později jsme přijeli znovu a přivezli s sebou více než 60 kg krmení, které zde na nějaký čas zasytí všechny čtyřnohé obyvatele. 

Hlavním cílem zakladatelů organizace je prohlubovat vztah mezi zvířaty a lidmi. Jak nám paní majitelka řekla ,,Dnešní děti ani nevědí, co je to králíkárna, nebo čím se živí slepice.’’ Proto se zde snaží venkov přiblížit nejen dětem, ale i dospělým za pomocí různých činností, které pravidelně pořádají. O víkendech se zde konají aktivity okolo domácích a hospodářských zvířat pro zdravé i hendikepované děti, ale i dospělé. Ekocentrum je také připravené na edukační programy pro školská a jiná zařízení.

Rádi bychom v tomto směru pokračovali i nadále a spolupráci rozšířili i mezi další organizace a útulky, které pomáhají zvířatům v nouzi.

 

Pokud by se i Vám tento nápad líbil a chtěli byste ekocentrum také podpořit, vice informací naleznete na webové stránce http://zvirecipohoda.esy.es

 

 

 

Váš tým Kupujted

NedočkavciPan majitel a část zvířecí rodiny