Vinařství Počet produktů: 29

Podkategorie

  • Bolla

    Vinařství založil v roce 1883 Abele Bolla, proslulý hostinský a svoji první zlatou medaili za víno získalo v roce 1907 na veletrhu v Bologni. Dnes je v oblasti Soave jméno Bolla jedním z nejzvučnějších a jejich produkce patří k té nejrespektovanější co se týká kvality vín z Benátska. Toto tradiční vinařství je aktivní v zónách Valpolicella, Bardolino a Soave. Když do rodinného podniku vstoupili tři synové, Albano, Alberto a Giuglio, bylo nutné zřídit novou výrobní halu, přičemž proběhla rozsáhlá modernizace originálního sklepa. Kromě nerezových tanků má firma ke školení vína k dispozici 1700 sudů a 35 velkokapacitních tonneaux.

  • Cavicchioli

    Cavicchioli je jednou z nejznámějších značek Lambrusca DOC v Itálii. Historie rodiny Cavicchioli sahá až do roku 1928, kdy Umberto Cavicchioli vybudoval sklep ve svém rodném městečku San Prospero a začal vyrábět šumivé víno z těch nejlepších hroznů z rodinných vinic. V květnu roku 2012 postihlo toto území ničivé zemětřesení a sklep byl uzavřen. Avšak již čtyři měsíce po ničivém zemětřesení byly sklepní prostory přebudovány a zrenovovány a společnost Cavicchioli obnovila svou výrobu. Bylo to znovuzrození Lambrusca Cavicchioli! V roce 2013 bylo oceněno v italské soutěži vín Gambero Rosso proslulými třemi sklenicemi.

  • Maschio

    Sklepy Maschio byly založeny již v roce 1904 Anotoniem Maschio. Firma je dnes jedním z nejvýznamnějších italských výrobců vín a přední firmou v Itálii na trhu kvalitních šumivých vín, známou především svým Prosecco. Vinice se rozkládají v hornaté oblasti Conegliano a Valdobbiadene. Společnost si postavila svou image zvláště na nabídce vysoce kvalitních výrobků, typických pro tuto oblast. Vysoké úrovně kvality dosahuje díky zvláštní technologii vinifikace, která z šumivých vín Maschio činí unikátní a nenapodobitelné výrobky. Po pečlivé selekci při vinobraní, jsou totiž mošty filtrovány a díky velké kapacitě chladících zařízení jsou skladovány při kontrolované teplotě, dokud v malých množstvích neprojdou fermentací. Šumivá vína Maschio se tedy během celého roku vyrábí přímo z moštů, které zachovávají původní vlastnosti, intenzitu a svěžest právě sbíraných hroznů.

na stránku
Zobrazeno 1 – 20 z 29 položek
Zobrazeno 1 – 20 z 29 položek