Melini Počet produktů: 11

Rok založení: 1705

Sklepy umístěny v: Gaggiano di Poggibonsi a San Gimignano (Siena)

Pozemky: 524 ha v distriktu Chianti Classico, z nichž na 145 ha je pěstována réva

Produkce: cca 7 milionů lahví, z nichž je 5 milionů exportováno

Melini vlastní rozsáhlé pozemky v regionu Chianti Classico: rozsáhlé zemědělské statky, vesničky a farmy, sklepy, sk...

Rok založení: 1705

Sklepy umístěny v: Gaggiano di Poggibonsi a San Gimignano (Siena)

Pozemky: 524 ha v distriktu Chianti Classico, z nichž na 145 ha je pěstována réva

Produkce: cca 7 milionů lahví, z nichž je 5 milionů exportováno

Melini vlastní rozsáhlé pozemky v regionu Chianti Classico: rozsáhlé zemědělské statky, vesničky a farmy, sklepy, sklady, vinice, olivové háje a lesy. Sklep v Gaggianu má celkovou kapacitu více jak 100 000 hl; Chianti zraje výhradně v limousinském dubu, kdežto jiný sklep v San Gimignane zajišťuje kvašení vína “Vernaccia”. Špičková jakost této odrůdy hroznů je reprezentována “Vernaccia Le Grillaie”, zrající po 6 měsíců v sudech z amerického dubu. Vedle klasických produktů, které patří k tradicím Tuscanu, jako je Chianti, Chianti Classico a Chianti Classico Riserva, produkuje Melini také vína pocházející z nezávislých vinic, jako jsou slavné Selvanella, a Orvieto Classico, nejznámější víno ze sousední Umbrie.

Melini, Chianti. Inovační úsilí není jen historií.

“Taktika vinohradu“, což je pozvolný výběr vín za účelem ponechání jen těch nejzdravějších rostlin a těch, které jsou schopny produkovat vysoce jakostní hrozny, to je metoda enologů Meliniho dynastie, kteří vytvořili z “House of Melini of Gaggiano di Poggibonsi” jednu z nejrozšířenějších značek Chianti Classico na světě. Úsilí pozvednout na vyšší úroveň a typizovat dynastii Chianti Classico se datuje již od momentu jejího založení v roce 1705 a tento dobře promyšlený cíl byl plněn po celá staletí: mít všechny své vinohrady v srdci Chianti Classico. Pak přišel rok 1860, kdy Laborel Melini byl tím prvním, který si osvojil legendární “fiasco strapeso”, což přispělo k celosvětovému úspěchu Chianti.

Melini, Chianti. Jakostní výhradně domácí vinice

Melini je jedním z vůdčích autorit vinařství Chianti. Vybaven vysoce kvalitními velkolepými sklepy, stál od samotného začátku v čele, dbaje technického pokroku a houževnatě šel za svým cílem. Před třiceti lety byl v Tuscany první, kdo začal provádět zvlášť kvašení hroznů ze svých nejlepších vinohradů. Tak se zrodily Chianti CIassico Riserva Granaio, Terrarossa a slavné “La Selvanella” na velkolepých statcích, a to zásluhou “principu jakostního výběru pouze z domácích vinic”. Vína, která získávala každoročně důležitá ocenění v Itálii i v zahraničí, je získala nejen zásluhou půdy, ve které se urodila, ale především zásluhou skvělé dovednosti, se kterou bylo prováděno jejich kvašení. Vedle vín Chianti, která jsou vlajkovou admirálskou lodí, věnuje se také značná pozornost novým produktům, harmonickým směsím Sangiovese a Cabernet Sauvignon a ryzímu Merlotu, což je potvrzením lásky k půdě a přírodě.

Zobrazit
Zobrazeno 1 – 11 z 11 položek
Zobrazeno 1 – 11 z 11 položek