Vinařství Počet produktů: 12

Podkategorie

 • Rapitala

  V roce 1968 nejdůležitější výzva v jeho životě: transformovat ráj do kvalitního obchodování.

  Saint Malo(Francie) je velmi daleko od Sicílie, ovšem když tento muž ze severu, pocházející z nejstarší francouzské šlechty, přijel do Camporeale, kde se kopce svažovaly směrem k Alcamu, připadal si jako doma (citace z knihy Luigi Veronelleho “The Historic Vine Growers”). Hugues Bernard, hrabě z La Gatinais, se narodil ve Francii v roce 1940. Po osmi letech, kdy byl francouzským námořním důstojníkem, se v roce 1968 oženil s Gigi Guarrasi, která byla potomkem jedné z největších palermských rodů. Spolu s ní se pustil s nadšením a tvrdohlavostí do vzrušujícího dobrodružství rekonstrukce sklepů v Tenuta Rapitala, které byly po zemětřesení v údolí Belice zničeny a do rozmanitých kultivací vinohradů. Takže zatímco sklepy byly vybaveny nejmodernějším zařízením, k tradičním odrůdám catarratto “lucido” (místně je nazývána “lustro”) a nero d’Avola přibyly mezinárodně uznávané odrůdy jako chardonnay a pinot nero. Úsilí bylo korunováno úspěchem a Rapitala se velmi rychle stala součástí úzkého kruhu slavných jmen, které významně ovlivnily sicilskou enologie během posledních třiceti let.

  ... mírné pahorky obrácené k teplému Středozemnímu moři, široké prostory s neuvěřitelným svitem... Tenuta Rapitala, 175 hektarů, z nichž na 105 jsou vinohrady, v oblasti Camporeale, rozprostírají se na mírných pahorcích v nadmořské výšce mezi 300 a 600 metry, kde se jíl střídá s pískem a posléze spolu splývají. Tento zvláštní aspekt a speciální složení půdy ji činí ideální pro pěstování těch nejjemnějších a nejnáročnějších odrůd vinné révy. Toponomie jasně arabského původu (Rabidh - Allah “Allláhova řeka” v názvu potoka, který proudí vinohrady) naznačuje že tato oblast byla obydlena již v antických dobách. Celé generace rolníků a farmářů den za dnem vytvářely nynější podobu, která dala vznik trustu Tenuta a maximální nezaměnitelné identitě.. V dnešní době se na tomto antickém teritoriu zachovávají pravidelné geometrické linie, které nezaměnitelně evokují přísný řád vinohradů.

  Unikátní osobitost této oblasti je vyjádřena i osobitostí vinné révy

  Největším bohatstvím Rapitaly jsou vinohrady, do kterých je každý den vkládáno obrovské množství práce a péče. Zaujetí a vášeň se zrodila z pouta, které spojuje člověka s vinnou révou a vinnou révu s půdou, protože to je jediný způsob, aby vinice ze sebe vydaly to nejlepší. Filozofií Rapitaly je, že vína musejí být vynikající a technologicky dokonalá, ale především unikátní, což je zaručeno osobitostí terénu, který je schopen tohoto dosáhnout. Není určitě náhoda, že tato odrůda dosahuje každoročně těch nejlepších výsledků a prosazuje se svými individuálními vlastnostmi a originalitou. Technologie, která umožňuje zachovávat styl vinné révy, musí být nepřetržitě, rok co rok zachovávána, navzdory různým a měnícím se podmínkám sklizně.

Zobrazeno 1 – 12 z 12 položek
Zobrazeno 1 – 12 z 12 položek