Sleva! St.Laurent WALDGÄRTEN 2016 Zobrazit větší

St.Laurent WALDGÄRTEN 2016

66013

Nový produkt

Odrůdu St. Laurent s oblibou vysazují na okraji lesa, protože chladné noci prodlužují období zrání. Výsledkem je nádech amarelky a komplexní směsi koření.

Více informací

6 ks

Skladem

157,50 Kč s DPH

-25%

210,00 Kč s DPH

Přidat na seznam přání

Víno má temně rubínovou barvu, voní po koření a ovoci, především jahodách. Na patře můžete cítit plné tělo vína s bohatou příchutí švestky, ostružin, velmi jemně i malinu, a samozřejmě skvělé koření. Šťavnaté a jemné tělo s příjemnými tříslovinami vás překvapí v každém doušku. Skvěle se hodí k hovězímu i antipasti.

VINICE Všechny vinice s odrůdou St. Laurent se nachází poblíž lesa. Teplotní rozdíly mezi dnem a nocí pomáhají zpomalovat vegetaci, což odrůdě St. Laurent vyhovuje a do vína to vnáší větší komplexitu. PŮDA je zde sprašová. Vinice má nad sebou zelený zákryt, který se otevírá pouze v období extrémního sucha. RÉVA je asi 15 let stará a pěstuje se při hustotě přibližně 6,000 keřů na hektar. Abychom vytěžili co nejvíce z tepla půdy a dosáhli vysoké listnaté stěny, používáme 60 - 90cm podpěrné systémy pro popínání rostlin a Guyotův řez. PODMÍNKYPODNEBÍ. Rok 2016 začal velmi suchou zimou následovanou bohatými srážkami v měsíci březnu. Dubnové teploty se vyšplhaly až na 28 °C, ale klesly i tak nízko pod nulu, že způsobily poškození mrazem. Zbývající rostliny révy prospívaly v teplém a vlhkém počasí od května do srpna výborně. Slunečné, teplé a suché záři přispělo ke skvělému ročníku. První srážky se pak objevily v polovině října, ale protože zároveň došlo k poklesu teploty, nezpůsobily žádnou škodu. Celkově přinesl ročník 2016 vzhledem k mrazům jen malé výnosy, ale červené i bílé víno vykazuje vysokou kvalitu. SKLIZEŇ proběhla začátkem října při cukernatosti 20 °KMW. Hrozny se třídily přímo na vinici. VE SKLEPĚ se hrozny po odstopkování rozmačkaly a nechaly při automaticky řízené teplotě 28 °C fermentovat v nerezových tancích po dobu 21 dní. Veškeré víno jsme skladovali v dubových sudech. Po 6 měsících jsme víno stáčeli do lahví burgundského typu.

ZEMĚ Rakousko OBLAST Niederösterreich Jakostní víno suché

TEPLOTA PODÁVÁNÍ 16 - 18 °C STÁŘÍ VÍNA PŘI PODÁVÁNÍ 1 - 5 let Obsahuje siřičitany

ALKOHOL 13 % obj. KYSELINY 5,0 g/l ZBYTKOVÝ CUKR 2,9 g/l

Žádný názor zákazník pro tuto chvíli.

Napsat recenzi

St.Laurent WALDGÄRTEN 2016

St.Laurent WALDGÄRTEN 2016

Odrůdu St. Laurent s oblibou vysazují na okraji lesa, protože chladné noci prodlužují období zrání. Výsledkem je nádech amarelky a komplexní směsi koření.

5 dalších produktů ve stejné kategorii: